Smaki Karmelu – zapraszamy do Czernej

Miesiąc maj to przepiękny, niesamowity czas. Do Sanktuarium w Czernej przybywa coraz więcej Pielgrzymów Goście, którzy przyjeżdżają to tego niesamowitego miejsca pragną powierzyć swoje sprawy i myśli Bogu, chcą odpocząć, wyciszyć oraz zregenerować swoje siły. Każdego dnia odwiedzają nas pielgrzymki z różnych zakątków Polski, którzy często zatrzymują się w Domu Pielgrzyma bądź korzystają z usług gastronomicznych w naszej Restauracji. Zadowolenie oraz uśmiech naszych Gości napawa nas optymizmem, a przede wszystkim jest dużą motywacją.

Pielgrzymom oraz wszystkim Gościom odwiedzającym Dom Pielgrzyma oraz Sanktuarium w Czernej chcemy zaoferować, chociaż namiastkę karmelitańskiego smaku. Dlatego, to właśnie z myślą o Was stworzyliśmy linię SMAKÓW KARMELU, która oferuje Państwu między innymi kawy, herbaty, soki, nektary oraz krówki. Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Produkty karmelitańskie można nabyć w Restauracji klasztornej Domu Pielgrzyma w Czernej.

Poniżej przedstawiamy pełną ofertę karmelitańskich produktów:


BALSAM KARMELITAŃSKI W MIODZIE
Balsam jest mieszanką miodu pszczelego oraz wyciągu ziół i olejków eterycznych (liści melisy lekarskiej, kory cynamonowca chińskiego, goździków, ziela tymianku pospolitego, owocni cytryny, osnówki muszkatołowca, owocu kolendry siewnej, liści mięty pieprzowej). Zastosowanie: schorzenia dróg oddechowych i jamy ustnej, przeziębienia, stany grypowe, zaburzenia trawienia. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco, uspokajająco, rozkurczająco, łagodzi kaszel i chrypkę, ułatwia odkrztuszanie, stosowany na skórę działa antyseptycznie. Pół łyżeczki balsamu ssać powoli 2-3 razy dziennie.


HERBATY LIŚCIASTE

  • BIAŁY OBŁOK – wspomaga koncentrację, pomaga w profilaktyce raka, obniża ciśnienie krwi, chroni serce i układ krwionośny, ma właściwości antyoksydacyjne. Nazwa herbaty nawiązuje do sytuacji, gdy po trzech latach suszy prorok Eliasz nakazał swemu słudze, by wypatrywał zwiastuna deszczu. Ten za siódmym razem spojrzał i powiedział: “Oto obłok mały”. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 18, 41-46). Biała herbata stanowi najdroższą odmianę herbaty, co wraz z jej niezwykle cennymi walorami zdrowotnymi czyni ją pożądaną i oczekiwaną, niczym obłok zwiastujący życiodajny deszcz.
  • ŁAGODNY POWIEW – orzeźwia i pobudza, oczyszcza i wspomaga odchudzanie, pomaga w problemach żołądkowych, korzystnie wpływa na działanie dróg oddechowych. Nazwa herbaty nawiązuje do sytuacji, gdy prorok Eliasz wezwany przez Pana stanął na górze wobec Niego. Wówczas przeszła gwałtowna wichura, trzęsienie ziemi i ogień. Po ogniu nastał szmer łagodnego powiewu i w nim rozpoznał Eliasz obecność Pana. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 19, 11-14). Zawarte w herbacie liście mięty sprawiają, że orzeźwia ona i pobudza, niczym łagodny powiew.
  • SŁODKI MIÓD – nie zawiera kofeiny, bogata w witaminy, unikatowy i miły smak miodu. Nazwa herbaty nawiązuje do słynnego tekstu Jacques de Vitry. W tekście tym eremici wiodący pustelnicze życie w Ziemi Świętej opisani są jako pszczoły gromadzące słodki miód duchowy.  Honeybush swym miodowym smakiem przywodzi na myśl ten słodki smak duchowych rozkoszy. Jest to znakomity punkt wyjścia do przybliżenia na podstawie tego tekstu pierwotnej formy życia Eremitów Karmelu.
  • DESZCZ RÓŻ – czarna herbata z płatkami róży. Wyrafinowany i delikatny smak. Nazwa herbaty zawierającej w swym składzie płatki róży nawiązuje do słów św. Teresy od Dzieciątka Jezus. „Po śmierci spuszczać będę na ziemię deszcz róż” i stanowi punkt wyjścia do przybliżenia sylwetki tej świętej oraz jej “małej drogi”. (Dzieje duszy)

KAWY

  • WSTAŃ – mocna kawa o dużej zawartości kofeiny, o słodko-goryczkowatym smaku, dla lubiących bardzo mocną kawę. Nazwa kawy nawiązuje do sytuacji, gdy Eliasz przeżywa głębokie zniechęcenie i apatię. Anioł budzi go „Wstań!” i każe zjeść posiłek, który na tyle wzmocnił i pożywił proroka, że ten był w stanie ruszyć w 40-dniową drogę. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 19, 1-9). Kawa WSTAŃ! Jest mocna, o wysokiej zawartości kofeiny. Doskonała o poranku, na mocne przebudzenie. Pobudza i aktywizuje, by wejść w dzień z dużą dawką energii.
  • WSTĄP NA KARMEL – zrównoważona kawa z umiarkowaną zawartością kofeiny, o czekoladowo orzechowo-korzennym smaku, dla niezdecydowanych. Nazwa kawy nawiązuje do sytuacji, gdy prorok Eliasz wzywa Izraelitów na górę Karmel, by jednoznacznie opowiedzieli się, jakiemu Bogu pragną służyć. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 18,17-40). Kawa WSTĄP NA KARMEL jest zrównoważona, to kawa środka, idealna dla osób o nieokreślonych preferencjach smakowych. Stanowi doskonały początek przygody z kawą i punkt wyjścia do rozwoju indywidualnych gustów podniebienia.
  • CO TY TU ROBISZ – łagodna kawa ze średnią zawartością kofeiny, o czekoladowo karmelowym smaku, dla preferujących delikatny napar. Nazwa kawy nawiązuje do sytuacji, gdy prorok Eliasz ukrywający się w grocie przed godzącymi na jego życie usłyszał od Pana dwukrotnie to pytanie. Po czym Pan przemówił do proroka dając mu konkretną misję i zadanie. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 19, 9-21). Kawa, CO TY TU ROBISZ? Jest łagodna, delikatna, o średniej zawartości kofeiny. Doskonała na popołudniową chwilę zadumy. Okaże się wspaniałym pretekstem do kilkuminutowej przerwy w pełnieniu obowiązków dnia, by zatrzymać się i zanurzyć w refleksji nad ważnymi życiowymi pytaniami.

KRÓWKI CZERNEŃSKIE o smaku waniliowym.


DOMOWE SOKI I NEKTARY ze świeżych owoców.


Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do kupna. Każdy zasługuje na słodki prezencik.