Świętowanie jubileuszów zakonnych w Czernej

Dnia 28 września 2019 r. przeżywaliśmy w Czernej jubileusz 50-lecie i 25-lecia życia zakonnego naszych współbraci: o. Emiliana Bojko OCD, o. Bartłomieja Kurzyńca OCD, o. Oktawiana Stokłosy OCD (złotych jubilatów) oraz o. Pawła Bębna OCD i Macieja Jaworskiego OCD (obchodzących srebrny jubileusz złożenia swoich pierwszych ślubów zakonnych). Każdy jubileusz jest  dziękczynieniem za niezwykłe powołanie do zakonu karmelitańskiego i dziękczynieniem za wszelkie łaski otrzymane od Boga w tym czasie. Ma być też momentem refleksji nad swoim życiem, by jeszcze bardziej ofiarować się Bogu i ludziom na służbę.

Uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczył o. Tadeusz Florek OCD – prowincjał naszej krakowskiej prowincji, a homilię wygłosił o. Benedykt Belgrau OCD – przeor klasztoru na Prądniku Białym. Uczestniczyli też licznie zgromadzeni ojcowie, bracia i bracia klerycy z klasztorów z Polski i z zagranicy, a także księżą z Targanic – rodzinnej miejscowości o. Bartłomieja.

Wśród obecnych były i też rodziny naszych i przyjaciele. Najliczniejsza reprezentacja, w liczbie 150 osób, przyjechała właśnie z Targanic. Byli też przyjaciele misji z o. Janem Krawczykiem OCD, którzy przeżywali swoje rekolekcje misyjne w domu Instytutu Świeckiego Elianum w Czernej.

Dziękując Bogu za powołanie do życia zakonnego każdego z naszych Jubilatów – uwielbialiśmy Go szczególnie za powołanie do życia misyjnego czterech naszych współbraci których Bóg posłał do Rwandy, Burundi, Litwy i Łotwy.

Polecamy ich Waszej modlitwie i hojności serca.Ojcom życzymy wiele Bożej łaski, opieki Królowej Karmelu, zdrowia i sił do dalszego wypełniania swojej misji w zakonie i w Kościele.