Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 20 XI 2022

  1. Dzisiaj w całym Kościele, na zakończenie roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po głównej Mszy św. o godz. 11 będzie miało miejsce nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi. Zawierzmy dzisiaj Bogu nas samych i nasze rodziny.
  2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  3. Serdecznie zapraszamy dzisiaj, na nabożeństwo szkaplerzne, na godz. 16.
  4. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy naszym sanktuarium kwesta na specjalistyczną terapię dla Oliwiera Komana, chorego na SMA – najostrzejszy typ rdzeniowego zaniku mięśni, która kosztuje prawie 10 mln zł. Wpłat można dokonywać na stronie siepomaga.pl/oliwier-sma lub wrzucając pieniądze do puszek.
  5. Trwa listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc jest ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki są czytane przed każdą Eucharystią.
  6. Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
  7. Apel maryjny od listopada do Wielkanocy będzie odprawiany wyłącznie przez wspólnotę zakonną.
  1. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru oraz drogi dojazdowej, który będzie jeszcze trwał w listopadzie. W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do czwartku, utrudnienia w ruchu mogą być znaczące, zwłaszcza w dni w którym będzie kładziony asfalt (środa i czwartek).
  1. Spółka wodociągowa Południe, informuje że od poniedziałku 21 listopada zaczną się prace naprawcze usunięcia awarii w okolicach Domu Pomocy Społecznej w Czernej. W związku z zaistniałą sytuacją będą przerwy w dostawie wody lub całkowity jej brak aż do momentu usunięcia awarii.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

* we wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii;

* w czwartek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.