I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022

 1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
 4. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 3 grudnia, na czuwanie maryjne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus (w związku z jubileuszem 150-lecia jej urodzin). W programie Msza św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny o godz. 21
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na Roraty, które w tym roku od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.30. Prosimy aby dzieci na roraty przynosiły lampiony. Apel maryjny w związku z Roratami będzie odprawiany w Adwencie po wieczornej Mszy świętej.
 6. Trwa jeszcze listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc jest ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki są czytane przed każdą Eucharystią.
 7. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru oraz drogi dojazdowej. Niestety, ale w poniedziałek 28 listopada od godz. 6.00 rano do środy do godz. 9.00 rano droga będzie nieprzejezdna w związku z wylewaniem asfaltu. Dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym dobroczyńcom, za których od wielu lat odprawiamy comiesięczną Mszę świętą i pamiętamy o Was w naszej modlitwie chórowej.
 8. W księgarni, a także przy naszej furcie zakonnej są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
 1. Jutro 28 listopada, przypada 454-ta już rocznica powstania pierwszego klasztoru karmelitów bosych w Duruelo w Hiszpanii. Prosimy Was o modlitwę w naszej intencji, abyśmy byli zawsze wierni Panu Bogu w naszym życiu.
 1. Nasza karmelitańska restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 20 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 16. Można również zamawiać telefonicznie pod numerem 505 898 580.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 29 listopada – wspomnienie bł. Dionizego i Redempta, męczenników OCD;

* w środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła;

* w sobotę, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.