Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 XI 2020

1.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Trwa jeszcze listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc są ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

3. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby. W związku z małą ilością osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, jeśli będzie taka potrzeba duszpasterska, będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte.

4. Wracamy do zwyczajnych dyżurów spowiedzi świętej – spowiadamy od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 12 i od 15 do 18; w soboty od godz. 6.30 do 18, a w niedziele od godz. 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.

5. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

7. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.