Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 VI 2018

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela, którego wspomnienie dziś uroczyście obchodzimy, poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W najbliższy piątek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

6. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30. Zapraszamy również na koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiana w kaplicy o godz. 15.00.

7. Od 1 września zostanie otwarte w Czatkowicach nr 254 nowe przedszkole „TUPTUSIOWO”. Zaprasza wszystkie chętne dzieci od 2,5 roku życia, także niepełnosprawne. Szczegółowe informacje na ulotkach w kruchcie kościoła.

8. W przyszłą sobotę o godz. 17.30 różaniec a po nim kolejna Msza 9 – miesięcznej nowenny dziękczynnej za odzyskanie niepodległości przez Polskę.

9. Żyć z Maryją w Duchu Świętym” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

Program uroczystości:

  • 7-15 lipca – Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel
  • Noc z 15 na16 lipca – Noc czuwania
  • 16 lipca, Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel
  • W sobotę, 21 lipca, XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej
  • W niedzielę, 22 lipca, Uroczystość odpustowa św. Eliasza Proroka

Mieszkańców Czernej i wszystkich przybywających do naszego sanktuarium z radością zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.