Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 V 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

 1. W naszym sanktuarium przeszliśmy na letni porządek nabożeństw. Msze św. wieczorne są sprawowane w dni powszednie o godz. 18, a w niedziele bez zmian – o godz. 17. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Rozpoczął się miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

 1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne, które rozpocznie się o godz. 16.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Za tydzień, w naszej parafii w Nowej Górze, z racji Zesłania Ducha Świętego będziemy obchodzili uroczystość odpustową.

 1. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w sobotę, 22 maja, wspomnienie św. Rity;
 • w niedzielę, 23 maja, uroczystość Zesłania Ducha Świętego.