Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 V 2021

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy w liturgii okres Wielkanocny. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej jest tradycyjnie liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej oraz przyjęcia Pana Jezusa w komunii świętej.
 2. W naszym sanktuarium spowiadamy – od poniedziałku do piątku: od 6.30 do 12 oraz od 15 do 18; w soboty – od 6.30 do 18; natomiast w niedziele – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.
 3. Zachęcamy także do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 4. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

 1. W naszym sanktuarium przeszliśmy na letni porządek nabożeństw. Msze św. wieczorne są sprawowane w dni powszednie o godz. 18, a w niedziele bez zmian – o godz. 17. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Trwa miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 24 maja, święto NMP Matki Kościoła;
 • we wtorek, 25 maja, wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi;
 • w środę, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza;
 • w czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • w niedzielę, 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej.