Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 VIII 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.
 3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. W dzisiejszą niedzielę OSP Czerna prowadzi zbiórkę pieniężną na rzecz Janka Kozuba chorego na SMA. Janek ma 5 miesięcy, mieszka w Chrzanowie i pilnie potrzebuje leku, który kosztuje 9 milionów złotych. Zbiórka jest prowadzona od godziny 9 do 14.

 1. Zapraszamy za tydzień, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11, na „Koncert muzyki dawnej” z czasów św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa. Wykonawcami utworów będą: Julieta Gonzalez-Springer – sopran, kastaniety; Marek Toporowski – wirginał, organy oraz Marek Skrukwa – viola da gamba.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek, 17 sierpnia, święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej;
 • w piątek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda;
 • w sobotę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża.