XXI Niedziela Zwykła – 22 VIII 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.30 na nieszpory.
 3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Zapraszamy dzisiaj, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11, na „Koncert muzyki dawnej” z czasów św. Jana od Krzyża i św. Teresy od Jezusa. Wykonawcami utworów będą: Julieta Gonzalez-Springer – sopran, kastaniety; Marek Toporowski – wirginał, organy oraz Marek Skrukwa – viola da gamba.

 1. W dniu dzisiejszym Karmelitański Ośrodek Powołaniowy organizuje kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na cele powołaniowe.

 1. W najbliższy wtorek, 24 sierpnia, przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci Sł. B. br. Franciszka Powiertowskiego OCD. Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację naszego męczennika.

 1. Natomiast w sobotę – 28 sierpnia, przypada także 77 rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Alfonsa Mazurka, przeora czerneńskiego klasztoru, beatyfikowanego w 1999 r.

 1. Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, szczególnie mieszkańców Czernej, a także całej gminy, na godz. 14.30 na Mszę św. dożynkową.

 1. Także za tydzień, 29 sierpnia, o. Rafał Myszkowski z naszego klasztoru w Berdyczowie, będzie głosił kazania oraz zbierał datki na rzecz naszej Delegatury na Ukrainie.

 1. OSP Czerna oraz pozostałe osoby zaangażowane w zbiórkę dla Janka Kozuba chorego na SMA serdecznie dziękują za okazane wsparcie i ofiarność. Zebrano kwotę 6545,56 zł i 5 Euro. Bardzo dziękujemy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja;
 • w środę, 25 sierpnia, wspomnienie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego OCD;
 • w czwartek, 26 sierpnia, uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;
 • w piątek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki;
 • w sobotę, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna.