UROCZYSTOŚCI SZKAPLERZNE W CZERNEJ

  1. Wieczorem 15 lipca, zapraszamy na noc czuwania przed uroczystością Matki Bożej, która rozpocznie się o godz. 20, a zakończy Eucharystią o północy.

  1. W piątek, 16 lipca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z dodatkową Mszą świętą o godz. 18. Jedynie Msza święta z godz. 13 będzie odprawiona pół godziny później – z racji procesji eucharystycznej. Uroczysta Msza św. polowa z procesją będzie odprawiona o godz. 11. Mszy św. będzie przewodniczył o. Piotr Karauda, przeor klasztoru w Krakowie-Prądniku Białym i sekretarz naszej Prowincji. Msza będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów.

  1. W sobotę, 17 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył JE ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. misji. O godz. 14 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie do Szkaplerza Św. dla tych, którzy go jeszcze nie przyjęli, natomiast o godz. 14.30 nabożeństwo eucharystyczne. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w organizację i uświetnienie tej uroczystości.