V Niedziela Wielkanocna – 2 V 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. Od najbliższego wtorku w naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

 1. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 10, dzieci z klasy III z Czernej przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o takie zaplanowanie sobie uczestnictwa we Mszy świętej, aby w Eucharystii o godz. 10 mogły wziąć udział rodziny dzieci oraz zaproszeni goście. W związku tą uroczystością kolejna Msza święta rozpocznie się o godz. 11.15.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, natomiast w piątek składka będzie przeznaczona na misje.

 1. W naszym sanktuarium przeszliśmy na letni porządek nabożeństw. Msze św. wieczorne są sprawowane w dni powszednie o godz. 18, a w niedziele bez zmian – o godz. 17. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.

 1. Jutro, 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. W ten dzień porządek Mszy świętych będzie niedzielny.

 1. Rozpoczął się miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

 1. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:

 • we wtorek, wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków;
 • w czwartek, Święto Apostołów Filipa i Jakuba;
 • w sobotę, Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.