V Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2024

  1. Przyszła niedziela to niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Szczególnie uroczysty charakter będzie miało poświęcenie palm na placu kościelnym przed Mszą św. o g. 11:00 z procesją i Mszą św. w sanktuarium. Po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy dzieci do konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.
  2. W najbliższy wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.15 i 18.00.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.
  4. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w dzisiejszą oraz w niedzielę Palmową, będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium. Za każdą dobroć serca i za Waszą ofiarność składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Amatorska grupa teatralna organizuje misterium Męki Pańskiej pod tytułem „Poszukiwany Jezus z Nazaretu”, Gościnnie wystąpi Diakonia muzyczna „Mariam”. Misterium zostanie przedstawione w Niedzielę Palmową, 24 marca po Mszy Św. o godz. 11.00 i 13.00.
  6. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej zaprasza na  kiermasz wielkanocny w niedzielę palmową, 24 marca. W ofercie: palmy wielkanocne wykonane przez dzieci i rodziców, ciastka, ozdoby i stroiki świąteczne. Całkowity dochód przeznaczony jest na dofinansowanie inicjatyw szkoły. Serdecznie zapraszamy.
  7. Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi,  a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim modlącym się w naszym Sanktuarium, Pielgrzymom  i Gościom potrzebne łaski a tym, którzy  w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.
  8. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…