Niedziela Palmowa – 24 III 2024

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.30 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
  3. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w dzisiejszą niedzielę Palmową, będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium.
  4. W poniedziałek, 25 marca, od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych i starszych mieszkańców Czernej. Prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych przy furcie klasztornej.
  5. W nadchodzącym tygodniu w naszym sanktuarium spowiadać będziemy w następującym porządku: – od poniedziałku do środy – od 6.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00, w Wielki Czwartek – od 7.00 do 17.00, w Wielki Piątek – od 7.00 do 17.00, w Wielką Sobotę – od 7.00 do 17.00, w Niedzielę Wielkanocną – nie spowiadamy.
  6. Obchody Świętego Triduum Paschalnego, będą przebiegać w następujący sposób: Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00. Wielki Piątek: O godz. 7.00 Liturgia Godzin tzw. Ciemna Jutrznia ze wspólnotą zakonną. O godz. 15.00, odprawimy Drogą Krzyżową na Wzgórzu. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po skończonej liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja Pana Jezusa do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. post jakościowy – od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy – czyli trzy posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta i dwa „lekkie”. Przypominamy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi Komunia Św. w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie udzielana tylko podczas nabożeństw liturgicznych o godz. 18.00. Poza tym można Komunii Świętej udzielić tylko, jako Wiatyku osobom umierającym. Wielka Sobota: O godz. 7.00 Liturgia Godzin tzw. Ciemna Jutrznia ze wspólnotą zakonną. Poświęcenie pokarmów przed kościołem od godz. 9.00 do 15.00. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego: O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna a po niej uroczysta Msza Św. Zapraszamy: dzieci sypiące kwiaty, lektorów, ministrantów, osoby niosące feretrony i baldachim, straż pożarną, orkiestrę oraz wszystkie wspólnoty działające przy naszym sanktuarium.  Zachęcamy do licznego udziału w tych najważniejszych wydarzeniach liturgicznych naszego Sanktuarium.
  7. Amatorska Grupa Teatralna organizuje w dzisiejszą niedzielę misterium Męki Pańskiej. Gościnnie wystąpi Diakonia muzyczna „Mariam”. Misterium zostanie przedstawione po Mszy Św. o godz. 11.00 i 13.00.
  8. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej zaprasza w dzisiejszą niedzielę na  kiermasz wielkanocny.
  9. Informujemy, że Dom Pielgrzyma będzie zamknięty od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego.
  10. Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień, szczególnie w przeżywaniu wielkich tajemnic naszej wiary! Niech Matka Boża Szkaplerzna wstawia się za nami.