V Niedziela Wielkiego Postu – 21 III 2021

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Według tradycji starożytnej zasłaniamy wizerunek Jezusa na krzyżu po to, by skupić się sercem na Jego obecności.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby.
 4. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższe niedziele – do czasu zniesienia limitów w kościołach, będziemy odprawiać dodatkową Mszę świętą o godzinie 10.
 5. W najbliższy czwartek, 25 marca, w całym Kościele będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na Msze święte, które w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 7.15, 10 i 17. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W kruchcie kościoła znajdują się deklaracje Adopcji Dziecka Poczętego, które w najbliższy czwartek, na każdej Mszy świętej, odczytamy i złożymy na ołtarzu, jako nasze zobowiązanie do modlitwy przez 9 miesięcy w intencji uratowania życia zagrożonego aborcją.

 1. Przyszła niedziela, 28 marca jest już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.

 1. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;
 • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

 1. Zachęcamy Was także do praktykowania konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. W naszym sanktuarium spowiadamy: od poniedziałku do piątku – od 6.30 do 12 oraz od 15 do 18; w sobotę – od 6.30 do 18; natomiast w niedzielę – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.

 1. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16. Zachęcamy także do skorzystania, z przygotowanej przez naszą restaurację, oferty świątecznej.

 1. Z radością informujemy, że 19 marca br. nasz karmelitański kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie przy ul. Rakowickiej został ogłoszony sanktuarium św. Józefa, Obrońcy Miasta Krakowa.