VI Niedziela Wielkiego Postu – 28 III 2021

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego.
  2. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium może przebywać jednocześnie TYLKO 17 osób. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.
  3. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a o godz. 16 na nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, złożone podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w ubiegłym tygodniu. Ofiary będą zbierane także dzisiaj.
  4. Sakrament spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany – od poniedziałku do środy od 6.30 do 18; a od czwartku do soboty – od 6 do 17.30.
  5. W najbliższą środę, od godz. 9, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych na furcie lub telefonicznie.
  6. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami oraz  decyzjami Ks. Arcybiskupa, obchody Triduum Paschalnego, będą przebiegać w następujący sposób: a) w Wielki Czwartek – będą sprawowane dwie Msze święte Wieczerzy Pańskiej – o godzinach 17 i 18; nie będzie obrzędu umycia nóg oraz przeniesienia Pana Jezusa do Ciemnicy, Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w głównym ołtarzu – adoracja będzie trwała do godz. 22; b) w Wielki Piątek – o godz. 15 odprawimy Drogę Krzyżową na Wzgórzu; Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Podczas liturgii Męki ucałowania Krzyża dokona tylko celebrans, natomiast wszyscy oddamy cześć Krzyżowi poprzez podejście i skłon albo przyklęknięcie. W ten dzień obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia); adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 24. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia będzie wyjątkowo odprawiana w chórze zakonnym. c) w Wielką Sobotę – od godz. 9 do 16 przed kościołem będzie możliwość poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny; natomiast uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19; adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała cały dzień.
  7. Z powodu stanu pandemii i wprowadzonych obostrzeń nie będzie tradycyjnej Mszy świętej rezurekcyjnej. Natomiast w Niedzielę Wielkanocną będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte. W związku z tym porządek Eucharystii w najbliższą niedzielę będzie następujący: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 16 i 17.
  8. Informujemy, że zarówno restauracja jak i księgarnia, będą zamknięte od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego.