VI Niedziela Wielkanocna – 17 V 2020

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy, chociaż w ograniczonym stopniu ze względu na epidemię, do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W piątek, 22 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.

4. Na codzienny apel maryjny o godz. 20.00 zapraszamy dopiero po ustaniu epidemii.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00. Można uzyskać w nim poradę z zachowaniem przepisów sanitarnych.

6. W kościołach może przebywać zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządowym jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, czyli w naszej świątyni 24 osoby rozrzuconych po całej przestrzeni. Dalsze 8 osób w kaplicy św. Rafała, 4 w kaplicy św. Jana i 4 na korytarzu. Na zewnątrz może przebywać więcej osób pamiętając, że należy zachować dystansu 2 metrów. Kapłan przyjdzie tam z komunią, nie potrzeba tłoczyć się wewnątrz. Oczywiście tak w kościele jak i poza nim w wszyscy muszą posiadać maseczki zakrywające usta i nos.

7. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Od poniedziałku 18 V działa, choć w reżimie sanitarnym będzie już czynna nasza restauracja. Można również w niej zamawiać posiłki na wynos, także telefonicznie dzwoniąc pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem. W bufecie restauracyjnym z kolei można kupić kawę, herbatę, napoje, słodycze i lody.