VI Niedziela Zwykła – 11 II 2024

MB
  1. W dzisiejszą niedzielę we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00, osoby chore będą mogły przyjąć sakrament  namaszczenia chorych. Polecajmy w tym dniu w modlitwie chorych i cierpiących. 
  2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.
  3. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn.: post jakościowy – od pokarmów mięsnych (dla tych którzy ukończyli 14.ty rok życia) oraz post ilościowy – czyli trzy posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta i dwa „lekkie” (dla tych którzy ukończyli 18.ty rok życia a nie rozpoczęli 60.tego roku życia). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
  4. Środa to także kolejny dzień nowenny do św. Józefa. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00.
  5. Wielki Post to także czas rozważania Męki Pańskiej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Ten wyjątkowy czas to także okazja do jałmużny, którą możemy wspierać najuboższych składając ofiary do skarbonki dla ubogich.
  6. W naszym sanktuarium spowiedź święta jest sprawowana w niedziele i uroczystości: od godz. 6.30 do 14.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00, w dni powszednie: od godz. od 6.30 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00. Nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni Wielkiego Postu.
  7. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech dobry Bóg obdarza Was potrzebnymi łaskami, a Matka Boża Szkaplerzna chroni od wszelkiego zła.
  9. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę