I Niedziela Wielkiego Postu – 18 II 2024

  1. W najbliższą środę kolejny dzień nowenny do św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.  Przed Mszą św. można składać prośby i podziękowania do św. Józefa, w których to intencjach będziemy się modlić w czasie nowenny.
  2. Wielki Post to czas rozważania Męki Pańskiej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00; – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.
  3. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Ten wyjątkowy czas to także okazja do jałmużny, którą możemy wspierać najuboższych, składając ofiary do skarbonki dla ubogich.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: – w czwartek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  5. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą rekolekcji karmelitańskich w 2024 roku. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej klasztoru.
  6. W naszym sanktuarium spowiedź święta jest sprawowana: – w niedziele i uroczystości: od godz. 6.30 do 14.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00; – w dni powszednie: od godz. od 6.30 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00.
  7. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium i klasztoru. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.