VIII Niedziela Zwykła – 27 II 2022

czerna
 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym sanktuarium o godzinach: 6.30, 7.15, 10 i 18. Po Mszy świętej o godzinie 18 będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14-ty rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane osoby, które ukończyły 18-ty rok życia, aż do rozpoczęcia 60-ego roku życia.
 1. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

 1. Zachęcamy Was także do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą, a w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.30.
 1. W Środę Popielcową zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, w godzinach od 8 do 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 10.
 1. Także w środę oraz w przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc naszym współbraciom i współsiostrom na Ukrainie oraz parafiom karmelitańskim w Kijowie i Berdyczowie.
 1. Natomiast pieniądze, które ofiarujecie w kruchcie na ubogich przekazaliśmy w styczniu na pomoc ubogim w Syrii (kwotę 6.500 zł w ramach akcji Caritas rodzina-rodzinie), a od dzisiaj zebrane pieniądze będziemy przekazywać na wsparcie naszych parafii karmelitańskich na Ukrainie.
 1. Rozpoczęliśmy wielką nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywać prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
 2. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 marca, na czuwanie modlitewne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego. Temat naszych czuwań to: „Maryjne ścieżki Świętych naszej Ojczyzny”. W programie Msza św. o godz. 18 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny na zakończenie – o godz. 21.
 1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 1. W związku ze znoszeniem, od 1 marca, większości obostrzeń covidowych, jeszcze tylko dzisiaj i za tydzień, będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w piątek, 4 marca – święto św. Kazimierza.