WIELKI POST W CZERNEJ

1. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym sanktuarium o godzinach: 6.30, 7.15, 10, 17 i 18. Po Mszy świętej o godzinie 18 będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

2. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14-ty rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane osoby, które ukończyły 18-ty rok życia, aż do rozpoczęcia 60-ego roku życia.

3. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;
  • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

4. Zachęcamy Was także do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.

5. Już teraz zapraszamy Was na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 14 do 16 marca. Głosił je będzie o. Sławomir Chudzik, magister nowicjatu.