XI Niedziela Zwykła – 14 VI 2020

1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych lub osobistego odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa jest odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Zapraszamy za tydzień na nabożeństwo szkaplerzne. Początek nabożeństwa  16.00

3. Każdego dnia o godz. 00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

4. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każda niedzielę od godz. 7.00-16.30 w kaplicy św. Jana od Krzyża. O godz. 15.00 odmawiamy tam koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kaplica jest niewielka, dlatego usilnie prosimy o założenie w niej maseczek zakrywających usta i nos i zdezynfekowanie rąk.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

7. W czwartek, 18 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół. Będziemy prosili aby Bóg zachował od zniszczenia tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji i Mszy świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci rocznicowe, panów do baldachimu, panie do feretronów, rodziców oraz wszystkich wiernych. W czasie procesji prosimy o zasłanianie nosa i ust i zachowanie odstępów 2 m.

8. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.

9. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

10. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

11. 17 VI we środę przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.