Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 VI 2020

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Trójcy Przenajświętszej. Z pokorą pochylamy się nad tą największa tajemnicą naszej wiary.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,  w niedziele o godz. 16.30. Uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Bogu za nasze grzechy i nieprawości i prosić o nawrócenie dla siebie i innych.

3. Ze względu na zniesienie obostrzeń rządowych odnośnie uroczystości kościelnych będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to znaczy w najbliższy czwartek 11 czerwca. Porządek Mszy świętych niedzielny. Msza św. z godz. 13.00 z racji procesji rozpocznie się o 13.30. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 00. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział w procesji: dzieci, dzieci rocznicowych w białych strojach, służbę liturgiczną, wspólnoty, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę. Zachowajmy jednak reżim epidemiczny załóżmy maseczki zakrywające usta i nos i próbujmy zachować dystans społeczny. Restauracja i księgarnia w tym dniu będą nieczynne.

4. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13:00.

5. Zachęcamy do pogłębienia wiadomości religijnych poprzez prasę katolicką, którą można nabyć w naszej przyklasztornej księgarni.

6. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. W tym tygodniu patronują nam:

  • Jutro w poniedziałek 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • W sobotę 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.