XIII Niedziela Zwykła – 28 VI 2020

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Składka przeznaczona jest na potrzeby biura powołaniowego oraz pierwszy piątek, dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zbieramy składkę na nasze misje karmelitańskie w Afryce. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

3. „Totus Tuus – Wszystko postawiłem na Maryję” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej. Są to słowa – życiowe motta – św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Program uroczystości:

  • Od 7 lipca, rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W czasie nowenny, która w dni powszednie będzie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.
  • Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania. Rozpocznie się procesją różańcową o godz. 21.00.
  • 16 LIPCA, UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył o. Tadeusz Florek prowincjał naszej krakowskiej prowincji karmelitańskiej.
  • W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Bp Marek Szkudło biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.
  • W niedzielę, 19 lipca – uroczystość odpustowa św. Eliasza – patrona naszego kościoła i poświęcenie samochodów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły są zamieszczone na plakatach. Prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu społecznego.

4. W poniedziałek 29 VI obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, a w piątek 3 VII  przypada święto św. Tomasza Apostoła – patrona o. Tomasza naszego katechety.

5. Dzisiaj w kościele w Nowej Górze na Mszy św. o godz. 11.00 żegnamy (pożegnaliśmy) proboszcza naszej parafii – ks. prałata Józefa Grzesiułę.

6. W sobotę 11 lipca o godz. 19.15 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie miała miejsce promocja książek p. prof. Jolanty M. Marszalskiej pt. „Odnowa i trwanie. Klasztor karmelitów bosych w Czernej w latach 1900 – 1945” oraz książki ks. prof. Waldemara Graczyka pt. „Obawy i nadzieje. Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej w latach 1945 – 2000”. Książki są kontynuacją poprzedniej monografii tychże autorów „Klasztor karmelitów bosych w Czernej od pierwszej połowy XVII do końca XIX w”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia na naszej stronie internetowej.

7. Przed kościołem odbywa się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację Karmelitańskich Dni Młodych. Zwracamy szczególną uwagę na ikonę Matki Bożej Czerneńskiej, która została ręcznie wykonana przez naszych braci nowicjuszy oraz na różańce ręcznie plecione przez duszpasterza powołań, a szczególnie na tzw. różańce małżeńskie. Więcej informacji mogą udzielić bracia nowicjusze, którzy czuwają przy namiocie.