XIV Niedziela Zwykła – 5 VII 2020

1. Niech trwające wakacje, staną się okazją do odpoczynku. Nie zapominajmy, że są one również, mimo pandemii, okazją do pogłębienia naszej wiary przez rekolekcje, pielgrzymki, czy wyjazdy do sanktuariów.

2. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Jest on czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

3. „Totus Tuus – Wszystko postawiłem na Maryję” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej. Są to słowa – życiowe motta – św. Jana Pawła II i Sługi bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Program uroczystości:

  • Od 7 lipca – wtorek, rozpocznie się 9 – dniowa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Podczas Mszy św. nowennowych, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00 zasłonięcie obrazu Matki Bożej bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  • Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania. Rozpocznie się procesją różańcową o godz. 21.00, a zakończy około godz. 2.00.
  • W czwartek, 16 lipca, UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 11.00
  • W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.
  • W niedzielę, 19 lipca – uroczystość odpustowa św. Eliasza – patrona naszego kościoła i poświęcenie samochodów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły są zamieszczone na plakatach. Prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu społecznego.

4. Dzisiaj odpowiadając na apel naszego ordynariusza abpa Marka Jędraszewskiego zbieramy datki na ofiary ostatnich powodzi na Podkarpaciu. A w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary na ciężko chorą na neuroblastomę IV (rodzaj nowotworu) dwuletnią Hanię Zajegę z Ostrężnicy.

5. W sobotę 11 lipca o godz. 19.15 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie miała miejsce promocja książek prof. Jolanty M. Marszalskiej pt. „Odnowa i trwanie. Klasztor karmelitów bosych w Czernej w latach 1900 – 1945” oraz książki ks. prof. Waldemara Graczyka pt. „Obawy i nadzieje. Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej w latach 1945 – 2000”. Książki są kontynuacją poprzedniej monografii tychże autorów „Klasztor karmelitów bosych w Czernej od pierwszej połowy XVII do końca XIX w”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia na naszej stronie internetowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
  • 11 VII – św. Benedykt ojciec życia zakonnego na zachodzie, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.