XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.30 na Nieszpory.
 3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym.

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa. W związku z tym, po każdej Mszy świętej, odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

 1. Także dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka, po raz pierwszy, przeżywamy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. We wtorek, 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

 1. Za tydzień, 1 sierpnia, odbędzie się, po Mszach świętych, zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Stasia Szymbary z pobliskiej Brzezinki. Chłopczyk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wieloma chorobami współistniejącymi. Jest już po kilku operacjach. Obecnie toczy się walka o jego samodzielne poruszanie.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima i Anny;
 • w środę, 28 lipca, bł. Jana Soretha;
 • w czwartek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty;
 • w sobotę, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.