Odpust Świętego Proroka Eliasza – 18 VII 2021

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Proroka Eliasza, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. o godz. 11, odprawianej w intencji zmarłych mieszkańców Czernej, odbędzie się procesja eucharystyczna.
 2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Dziękujemy czernianom oraz bractwom szkaplerznym za Dar Serca. Dziękujemy Diakonii Muzycznej, p. organiście, siostrom karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, bractwom szkaplerznym, instytutowi Elianum, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym feretrony i baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność straży pożarnej oraz tym, którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i swoją obecnością. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza Was wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.
 3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 4. Przypominamy, że została zniesiona w naszej archidiecezji dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
 5. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w kościołach, Msze święte o godz. 11 i 13 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. W związku z luzowaniem obostrzeń, nie będziemy już odprawiać dodatkowej Mszy świętej o godz. 10.

 1. Za tydzień – w niedzielę – przypada wspomnienie św. Krzysztofa. W związku z tym, po każdej Mszy świętej, odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

 1. W dniach od 22 do 25 lipca przy naszym klasztorze odbędą się XV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem „Uzdrowione spojrzenie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych. Informujemy, że w czwartek, piątek i sobotę nie będzie apelu maryjnego o godz. 20. W czwartek Msza św. inaugurująca Karmelitańskie Spotkanie Młodych będzie miała miejsce o godz. 17, w związku z tym, w tym dniu, nie będziemy odprawiać Mszy św. o godz. 18. Natomiast Msza św. niedzielna o godz. 11 będzie Mszą kończącą Dni Młodych. W związku z tym zapraszamy do liczniejszego udziału w pozostałych Mszach świętych w niedzielę.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej wznowił działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek, 20 lipca, liturgiczną uroczystość św. Eliasza, patrona naszego kościoła;
 • w czwartek, 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny;
 • w piątek, 23 lipca, święto św. Brygidy, patronki Europy;
 • w sobotę, 24 lipca, św. męczennic Marii Pilar, Marii Sagrario i Towarzyszek OCD.