XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory, na godz. 16.30.
  1. Jutro, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 78-mą już rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w tym dniu o naszej Ojczyźnie, oraz za tych którzy polegli w jej obronie.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
  2. W czwartek, 4 sierpnia, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Dominikańska, zdążająca na Jasną Górę, natomiast w niedzielę 7 sierpnia Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.
  1. Od 7 do 11 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę. Organizowana jest dekanalna grupa, która wyruszy z Krzeszowic. Zapisy będą trwały w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach w dzisiejszą niedzielę 31 lipca po każdej Mszy Świętej (7:30, 9:00, 11:00, 17:00) oraz od 1 do 6 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej (18:00). Serdecznie zapraszamy!
  2. Przy naszym sanktuarium prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego;

* w czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya;

* w piątek, 5 sierpnia – wspomnienie Rocznicy Poświęcenia rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore, z którą nasze sanktuarium jest w łasce duchowego pokrewieństwa;

* w sobotę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.