XVII Niedziela Zwykła – 24 VII 2022

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową św. proroka Eliasza, patrona naszego kościoła. Uroczysta Msza święta o godz. 11 będzie sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej. Po niej odbędzie się uroczysta procesja eucharystyczna.
 2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Dziękujemy czernianom za Dar Serca i wszystkim którzy zbierali ofiary. Dziękujemy Diakonii Muzycznej „Mariam”, Świeckiemu Karmelowi, Bractwom Szkaplerznym, orkiestrze, panu organiście, siostrze zakrystiance, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym feretrony oraz baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność Straży Pożarnej oraz wszystkim którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i obecnością. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza Was wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.
 3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 4. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. Dzisiaj, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, bezpośrednio po Mszach świętych, będziemy święcić kierowców oraz ich pojazdy.
 6. Natomiast także dzisiaj na godzinę 15 zapraszamy wszystkich motocyklistów na uroczystą Mszę świętą.
 1. Zapraszamy na nieszpory, na godz. 16.30.
 2. „Bosko uzbrojeni” – to hasło tegorocznych Karmelitańskich Dni Młodych. Zapraszamy wszystkich młodych (do 35 roku życia) w podróż po życiu Maryi, króla Dawida, świętych karmelu oraz po ścieżkach naszego życia. W dniach od 28 do 31 lipca w Czernej będziemy we wspólnocie młodych odkrywać, w jaką duchową zbroję możemy się oblec, aby zwyciężać jak Maryja i jak król Dawid. Zapraszamy na stronę kdmczerna.pl.
 3. W środę, 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. O godz. 15 pątnicy będą uczestniczyć we Mszy świętej polowej. Zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.
 4. Od 7 do 11 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka krakowska na Jasną Górę. Organizowana jest dekanalna grupa, która wyruszy z Krzeszowic. Zapisy będą trwały w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach w niedzielę 31 lipca po każdej Mszy Świętej (7:30, 9:00, 11:00, 17:00) oraz od 1 do 6 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej (18:00). Serdecznie zapraszamy!
 5. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła;

* we wtorek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej;

* w środę, 27 lipca – wspomnienie św. Tytusa Brandsmy OCarm.;

* w czwartek, 28 lipca – wspomnienie bł. Jana Soretha;

* w piątek, 29 lipca – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.