XXI Niedziela Zwykła – 21 VIII 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16 na nabożeństwo szkaplerzne.
  1. Przy naszym sanktuarium prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. W najbliższą środę, 24 sierpnia, przypada 460-ta rocznica powstania pierwszego klasztoru Karmelu Bosego w Avila w Hiszpanii. Prosimy Was o modlitwę w naszej intencji o wierność Panu Bogu.
  1. Także w ten dzień przypada 78-a rocznica męczeńskiej śmierci Sł. B. br. Franciszka Powiertowskiego OCD. Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację naszego męczennika. Msza święta w tej intencji będzie odprawiona w środę o godz. 6.30.
  1. Serdecznie zapraszamy także 24 sierpnia o godz. 19 na recital gitarowy w wykonaniu Krzysztofa Meisingera, wybitnego gitarzysty klasycznego. Koncert będzie inauguracją kolejnej edycji kursu gitarowego „Mistrz i uczeń”, odbywającego się w Ośrodku Misjonarskim Vincentinum w Krzeszowicach. Wstęp oczywiście jest wolny. W związku z tym apel maryjny w tym dniu i zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej odbędzie się o godz. 20.30.
  2. Świecki Instytut Karmelitański Elianum zaprasza na spotkanie otwarte „Konsekrowane Panu w świecie i dla świata” w dniach 26-27 sierpnia w Czernej. Serdecznie zapraszamy. Program i szczegółowe informacje na stronie www.elianum.pl.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

* w środę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja;

* w czwartek, 25 sierpnia – wspomnienie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego OCD;

* w piątek, 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;

* w sobotę, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.