XXII Niedziela Zwykła – 28 VIII 2022

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada 78-a rocznica męczeńskiej śmierci przeora klasztoru czerneńskiego bł. o. Alfonsa Mazurka. Módlmy się za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski dla klasztoru i sanktuarium oraz dla wszystkich mieszkańców Czernej.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.30 na nieszpory.
 1. W czwartek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy świętej o godz. 8 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców naszej szkoły podstawowej w Czernej.
 1. Także 1 września, wspominamy wybuch II wojny światowej. Dziękujemy w tym dniu za polskich bohaterów, a także modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
 1. W imieniu animatorów trzeźwości z Krzeszowic zapraszamy w piątek, 2 września, do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium w intencji osób uzależnionych od alkoholu lub innych używek. W programie Msza święta o godz. 17.00, a następnie o 17.45 Droga Krzyżowa ze świadectwami na górze klasztornej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
 1. Przy naszym sanktuarium prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 2. Sołtys Czernej wraz z Radą Sołecką zapraszają w dzisiejszą niedzielę na spotkanie wiejskie w budynku szkoły podstawowej w Czernej o godz. 18.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

* we wtorek, 30 sierpnia – wspomnienie Pamiątki Przebicia Serca św. Teresy od Jezusa;

* w czwartek, 1 września – wspomnienie św. Teresy Małgorzaty od Najświętszego Serca Pana Jezusa OCD;

* w sobotę, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.