XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.30 na Nieszpory.
 3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Zgodnie z apelem ks. abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. W każdej kaplicy i kościele w Polsce, po Mszach świętych jest przeprowadzana kwesta na ich rzecz.

 1. W najbliższy piątek, 10 września, 5 braci postulantów przyjmie habit zakonny, a w sobotę, 11 września, br. nowicjusz Jerzy złoży swoją pierwszą profesję zakonną. Prosimy Was o modlitwę w ich intencji.

 1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich, którzy jeszcze nie spisali się w ramach obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego, na furtę klasztorną, w godzinach od 12 do 14.30 celem dokonania spisu z pomocą rachmistrzów spisowych. Konieczne jest zabranie ze sobą dowodu osobistego.

 1. Za tydzień, w niedzielę 12 września, w godzinach od 11 do 17, przy Szkole Podstawowej w Czernej odbędzie się festyn połączony z akcją szczepień. W programie zabawy dla dzieci, szkolenia z ochrony danych oraz pierwszej pomocy, a także przegląd potraw kulinarnych z kół gospodyń wiejskich z gminy Krzeszowice oraz wystawa zdjęć połączona z promocją książki „Czerna, moja mała ojczyzna”.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • w sobotę, 11 września, wspomnienie bł. Marii od Jezusa OCD.