XXII Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021

 1. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 2. Przypominamy także, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa.

 1. Pragniemy poinformować, że przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w  każdą niedzielę w godzinach od 10 do 13.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj, szczególnie mieszkańców Czernej, a także całej gminy, na godz. 14.30 na Mszę św. dożynkową.

 1. W związku z przygotowaniem dożynek, wyjątkowo nie będzie dzisiaj adoracji Najświętszego Sakramentu oraz nieszporów.

 1. Także w dniu dzisiejszym, o. Rafał Myszkowski z naszego klasztoru w Berdyczowie, głosi kazania oraz zbiera datki na rzecz naszej Delegatury na Ukrainie.

 1. W środę, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy świętej o godz. 8 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców naszej szkoły podstawowej w Czernej.

 1. Także 1 września, wspominamy wybuch II wojny światowej. Dziękujemy w tym dniu za polskich bohaterów, a także modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

 1. W imieniu animatorów trzeźwości z Krzeszowic zapraszamy w piątek, 3 września, do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium w intencji osób uzależnionych od alkoholu lub innych używek. W programie Msza święta o godz. 17.00, a następnie o 17.45 Droga Krzyżowa ze świadectwami na górze klasztornej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.

 1. Zgodnie z apelem ks. abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przyszła niedziela będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. W każdej kaplicy i kościele w Polsce, po Mszach świętych będzie zorganizowana kwesta na ich rzecz.

 1. W najbliższy piątek, 3 września, w godzinach od 8 do 14, przy Szkole Podstawowej w Czernej odbędzie się festyn połączony z akcją szczepień. W programie zabawy dla dzieci, szkolenia z ochrony danych, obsługi komputera, pierwszej pomocy oraz samoobrony, a także poczęstunek.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek, 30 sierpnia, wspomnienie Przebicia Serca św. Teresy od Jezusa;
 • w środę, 1 września, wspomnienie św. Teresy Małgorzaty od Najświętszego Serca Pana Jezusa OCD;
 • w piątek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.