XXIII Niedziela Zwykła – 6 IX 2020

1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na nieszpory o godz. 16.30.

2. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Z radością informujemy, że w najbliższy piątek 2 braci postulantów przyjmie habit zakonny. Natomiast w sobotę na uroczystej Mszy św. o godz. 11 nasi bracia nowicjusze złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

4. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

5. Przed kościołem trwa kwesta dla Stasia, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i towarzyszącą przepukliną oponowo-rdzeniową. Zbiórka przeznaczona jest na operację zwichniętego biodra, ma ona wspomóc jego rozwój ruchowy i stworzyć grunt do samodzielnego poruszania (po Mszach świętych o 9, 11, 13 i 17!).

6. Abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w specjalnym wydarzeniu – w ogólnopolskich 33-dniowych rekolekcjach oddania się Matce Bożej, które rozpoczną się już we wtorek, 8 września. Rekolekcje przygotowane w ramach projektu ODDANIE33 będą odbywać się za pośrednictwem mediów. Na stronie internetowej: www.oddanie33.pl znajdą się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji. Codziennie rano – na kanałach oraz stronach zaangażowanych w projekt ODDANIE33 – pojawią się gotowe teksty oraz materiały video z medytacją na dany dzień rekolekcji. Codziennie będą się odbywać dwie transmisje na żywo: o godz. 20:00 na kanale „Miłujcie się!” w serwisie YouTube (sygnał będzie przekazywany na wszystkie inne kanały YouTube zaangażowane w projekt) i o godz. 21:15 na facebookowym profilu „Miłujcie się!” – „rekolekcje dla zabieganych” (skrócona do 15 minut forma rekolekcji). Rekolekcje codziennie będą też transmitowane w rozgłośniach radiowych.


W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny