XXII Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020

1.Dzisiaj nie ma nabożeństwa o godz. 16.30.

2. Zapraszamy codziennie o godz. 20.00 na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

4. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.

5. We wtorek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy świętej o godz. 17 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców naszej szkoły podstawowej w Czernej.

6. Także 1 września, wspominamy wybuch II wojny światowej. Dziękujemy w tym dniu za polskich bohaterów, a także modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, w którym modlimy się w szczególny sposób o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego (składka przeznaczona będzie na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy), pierwszy piątek (składka przeznaczona jest na misje), oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwsza sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy św. Rafała.

8. W imieniu animatorów trzeźwości z Krzeszowic zapraszamy, na dzień 4 września, do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium w intencji osób uzależnionych od alkoholu lub innych używek. W programie Msza święta o godz. 17.00, a następnie o 17.45 Droga Krzyżowa ze świadectwami na górze klasztornej.

9. Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają na zebranie wiejskie mieszkańców Sołectwa Czerna, które odbędzie się dzisiaj 30 sierpnia, w dwóch terminach – o godzinach: 18.00 i 18.15, w remizie OSP Czerna. W związku z sytuacją epidemii zebranie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Każdy mieszkaniec musi posiadać obowiązkowo maseczkę oraz winien mieć swój długopis. Każdy przy wejściu powinien zdezynfekować ręce. Prosimy także, by pamiętać o zachowaniu wymaganego dystansu społecznego.

10. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • 1 września – św. Teresę Małgorzatę od Najświętszego Serca Pana Jezusa OCD
  • 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła