XXVI Niedziela Zwykła – 01 X 2023

teresa

  1. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie będą one przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30,  a w niedziele przed Mszą świętą o godz. 16.30. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
  2. Apel Maryjny w miesiącu październiku jest po wieczornej Mszy świętej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje. W  sobotę, po Mszy św. o godz. 6.30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; – w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.
  5. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
  6. Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie zaprasza do skorzystania z oferty wykładów w ramach 2-letniego Studium Duchowości wprowadzającego w duchowość chrześcijańską oraz rocznego Studium Pogłębiającego, wprowadzającego szczególnie w duchowość karmelitańską i biblijną. W zajęciach można uczestniczyć stacjonarnie w Krakowie przy ul. Rakowickiej, jak również zdalnie poprzez internetową transmisję na żywo. Ponadto zajęcia będą nagrywane i udostępniane słuchaczom do odtworzenia w dogodnym czasie. Instytut zaprasza wszystkie osoby pragnące pogłębić swoje życie duchowe  i poszerzyć teologiczną wiedzę. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej Karmelitańskiego Instytutu Duchowości – kid.edu.pl
  7. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.