XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Każdego dnia września o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.           
 1. Informujemy, że w dniu dzisiejszym wyjątkowo nie będzie tradycyjnych nieszporów.
 1. Zapraszamy na Triduum przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, które będzie miało miejsce od środy do piątku o godz. 18. Zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej będzie miało miejsce bezpośrednio po uroczystej Eucharystii.
 2. W sobotę, 1 października, obchodzimy święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.
 3. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele będzie miał miejsce przez cały październik w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
 5. Apel maryjny w miesiącu październiku będzie miał miejsce po wieczornej Mszy świętej.
 1. Przy naszym sanktuarium prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach od 5 do 12 listopada. Szacowany koszt to 430 zł oraz 250 Euro. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie.
 2. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru, który będzie trwał we wrześniu, październiku i listopadzie. Dziękujemy władzom państwowym, wojewódzkim i samorządowym za różnorodne dotacje, a zwłaszcza Wam drodzy przyjaciele i dobroczyńcy naszego sanktuarium.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo;

* w czwartek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

* w piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima;

* w sobotę, 1 października – święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus.