XXVII Niedziela Zwykła – 2 X 2022

różaniec
  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele będzie miał miejsce przez cały październik w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
  4. Apel maryjny w miesiącu październiku będzie miał miejsce po wieczornej Mszy świętej.
  5. W najbliższą niedzielę 9 października o godz. 14.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Marka, który uległ ciężkim poparzeniom twarzy w wyniku wypadku komunikacyjnego. Wykonawcami koncertu będą muzycy Filharmonii Krakowskiej, pedagodzy oraz studenci Akademii Muzycznej. W programie usłyszymy utwory znanych kompozytorów m.in Jana Sebastiana Bacha,  Wojciecha Kilara i innych. Serdecznie zapraszamy.
  1. Przy naszym sanktuarium prowadzi swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach od 5 do 12 listopada. Szacowany koszt to 430 zł oraz 250 Euro. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie.
  2. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru, który będzie jeszcze trwał w październiku i listopadzie. Dziękujemy władzom państwowym, wojewódzkim i samorządowym za różnorodne dotacje, a zwłaszcza Wam drodzy przyjaciele i dobroczyńcy naszego sanktuarium.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

* w środę, 5 października – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej;

* w piątek, 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.