XXVI Niedziela Zwykła – 26 IX 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nieszpory na godz. 16.30.
 3. Informujemy, że po konsultacjach przeprowadzonych z grupami działającymi przy naszym sanktuarium podjęliśmy decyzję by od 1 października pozostać już przy stałym porządku nabożeństw. W związku z tym Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.
 4. Zapraszamy na Triduum przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, które będzie miało miejsce od wtorku do czwartku o godz. 18. Zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej będzie miało miejsce bezpośrednio po uroczystej Eucharystii.
 5. W piątek, 1 października, obchodzimy święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 października, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
 8. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele będzie miał miejsce przez cały październik w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
 9. Apel maryjny w miesiącu październiku będzie miał miejsce po wieczornej Mszy świętej.
 10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10 do 13.
 11. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 12. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych w Czernych zapraszają wszystkich mieszkańców oraz przyjaciół na Święto Pieczonego Ziemniaka, które rozpocznie się w sobotę 2 października, o godz. 10.
 13. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo;

* we wtorek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

* w środę 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

* w czwartek 30 września – wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła;

* w piątek 1 października – święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, patronki misji;

 * w sobotę 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.