XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 X 2021

różaniec
  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Informujemy, że po konsultacjach przeprowadzonych z grupami działającymi przy naszym sanktuarium podjęliśmy decyzję by od 1 października pozostać już przy stałym porządku nabożeństw. W związku z tym Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele będzie miał miejsce przez cały październik w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
  5. Apel maryjny w miesiącu październiku będzie miał miejsce po wieczornej Mszy świętej.
  6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10 do 13.
  7. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
  8. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach informuje o akcji poboru krwi, która odbędzie się w środę, 6 października, w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej 22 w godz. od 9 do 11. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
  9. W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października odbędą się Narodowe Rekolekcje, które zakończą się aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w czwartek 7 października.
  10. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka;

* we wtorek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny;

* w czwartek, 7 października – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej;

* w sobotę, 9 października – święto bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej diecezji.