XXVI Niedziela Zwykła – 27 IX 2020

1.Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16.30.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

3. Informujemy, że od 1 października przechodzimy na tzw. zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.

4. Zapraszamy na Triduum przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, które będzie miało miejsce od poniedziałku do środy o godz. 18. Zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej będzie miało miejsce bezpośrednio po uroczystej Eucharystii.

5. W czwartek, 1 października, obchodzimy święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 17, którą uświetni chór „Harfa” z Imielina.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 października, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele będzie miał miejsce przez cały październik o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.

9. Apel maryjny w miesiącu październiku będzie miał miejsce po wieczornej Mszy świętej.

10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10 do 13.

11. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

12. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • 30 września – wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła
  • 1 października – święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, patronki misji
  • 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów