XXVII Niedziela Zwykła – 4 X 2020

1.Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16.30.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

3. Informujemy, że od 1 października w naszym sanktuarium przeszliśmy na tzw. zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele ma miejsce przez cały październik o godz. 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tych, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.

5. Apel maryjny w miesiącu październiku będzie miał miejsce po wieczornej Mszy świętej.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10 do 13.

7. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.

8. Wczoraj, 3 października, papież Franciszek, podpisał nową encyklikę „Fratelli tutti” (czyli – „Wszyscy jesteśmy braćmi”). Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tym najnowszym dokumentem papieskim.

9. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 5 października – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej
  • 7 października – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej