XXVIII Niedziela Zwykła – 15 X 2023

różaniec

  1. Dzisiaj przypadają ogólnopolskie obchody XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Cywilizacja życia”, a w poniedziałek, 16 października, minie dokładnie 45 lat, odkąd metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła został papieżem.  Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla naszej ojczyzny.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne o godz. 16.00.
  3. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są odprawiane przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedziele przed Mszą świętą o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w gronie rodzinnym.
  4. Apel Maryjny w miesiącu październiku po wieczornej Mszy świętej.
  5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty, a w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad będą ofiarowane Msze św. w dzień powszedni o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 6.00 oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.
  7. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
  8. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Przypominamy, że uczestniczenie  w wyborach jest jednym z obowiązków każdego chrześcijanina.
  9. Dziękujemy wszystkim Pielgrzymom i Dobrodziejom za wspólną modlitwę, za wszelkie przejawy życzliwości i ofiarności na rzecz Czerneńskiego Klasztoru i Sanktuarium. Życzymy Wam, Siostry  i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.
  10. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…