XXIX Niedziela Zwykła – 22 X 2023

czerna
  1. Dzisiaj przypada uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa małopolskiego.  
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej w gronie rodzinnym.
  3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: – w poniedziałek – wspomnienie  św. Jana Kapistrana, prezbitera; – we wtorek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa; a w sobotę – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych.  Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad będą ofiarowane Msze św. w dzień powszedni o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 6.00 oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.
  5. Przy furcie klasztornej prowadzi działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób  i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10 do 13.
  6. Informujemy, że w dniach od 23 do 27 października, księgarnia Karmelitana będzie   nieczynna z powodu inwentaryzacji. Szkaplerze oraz Gość Niedzielny do nabycia przy furcie klasztornej.
  7. Dziękujemy wszystkim Pielgrzymom i Dobrodziejom za wspólną modlitwę, za wszelkie przejawy życzliwości i ofiarności na rzecz Czerneńskiego Klasztoru i Sanktuarium. Życzymy Wam, Siostry  i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.