XXX Niedziela Zwykła – 25 X 2020

1.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele ma miejsce przez cały miesiąc październik o godz. 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tych, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.

3. Apel maryjny w miesiącu październiku ma miejsce po wieczornej Mszy świętej.

4. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

5. Punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień, będzie ponownie otwarty po Wielkanocy.

6. Informujemy, że w dniach od 26 października do 6 listopada księgarnia będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji (szkaplerze, medaliki oraz Gość Niedzielny do nabycia na furcie klasztornej).

7. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium może przebywać jednocześnie 46 osób – przy czym w kościele 30 osób, w kaplicy św. Rafała – 8 osób, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 4 osoby, oraz w korytarzu – 4 osoby. W związku z małą ilością osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, jeśli będzie taka potrzeba duszpasterska, będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte.

8. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

9. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
  • 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.