XXXI Niedziela Zwykła – 31 X 2021

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który jeszcze dzisiaj będziemy odmawiać o 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tym, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.
 3. Apel maryjny od miesiąca listopada do Wielkanocy będzie odprawiany wyłącznie przez wspólnotę zakonną.
 4. Jutro, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 5. We wtorek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dodatkowa Msza św. z procesją na przyklasztorny cmentarz rozpocznie się o godz. 10.
 6. Penitencjaria Apostolska, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, w tym odpusty zupełne za wiernych zmarłych.
 7. Rozpoczyna się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki będą czytane przed każdą Eucharystią.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
 9. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 6 listopada, na pierwsze (z planowanych pięciu), czuwanie maryjne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. Rafała Kalinowskiego. Temat naszych czuwań to: „Maryjne ścieżki Świętych naszej Ojczyzny”. W programie Msza św. o godz. 18 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny na zakończenie – o godz. 21.
 10. Informujemy, że w dniach od 25 października do 5 listopada księgarnia będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji (szkaplerze oraz Gość Niedzielny do nabycia przy furcie klasztornej).
 11. Ostatni raz w tym roku przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w godzinach od 10 do 13. Wznowi swoją działalność po Wielkanocy.
 12. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 13. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

            * w czwartek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza.