XXXII Niedziela Zwykła – 7 XI 2021

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Apel maryjny od miesiąca listopada do Wielkanocy będzie odprawiany wyłącznie przez wspólnotę zakonną.
  3. Rozpoczął się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki będą czytane przed każdą Eucharystią.
  4. Penitencjaria Apostolska, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, w tym odpusty zupełne za wiernych zmarłych.
  5. W najbliższy czwartek przypada 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza św. w ten dzień będzie o godz. 10.
  6. W najbliższą niedzielę, 14 listopada, wspominamy w Czernej św. Rafała Kalinowskiego. Uroczysta Msza św. będzie miała miejsce o godz. 11. Święto poprzedzi Triduum. Od czwartku do soboty zapraszamy codziennie na godz. 18 na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia Triduum. W te dni apel maryjny i zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej będą miały miejsce bezpośrednio po Mszy świętej.
  7. Punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień wznowi swoją działalność po Wielkanocy.
  8. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
  9. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

 * w poniedziałek, 8 listopada – wspomnienie św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej;

* we wtorek, 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

* w środę, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego;

* w czwartek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina;

* w piątek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata.