XXXII Niedziela Zwykła – 6 XI 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Trwa listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc jest ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki są czytane przed każdą Eucharystią.
  3. W najbliższy piątek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych. Będzie odprawiona dodatkowa Eucharystia o godz. 10. W związku z uroczystością państwową abp krakowski Marek Jędraszewski udziela w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
  4. Z radością informujemy, że także 11 listopada o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, podczas Mszy świętej z udziałem najwyższych władz państwowych, na czele z Prezydentem RP, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, wspominamy w Czernej św. Rafała Kalinowskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą na godz. 11. Przez cały dzień będziemy także głosić kazania o naszym świętym współbracie, którego główne relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.
  6. Apel maryjny od listopada do Wielkanocy będzie odprawiany wyłącznie przez wspólnotę zakonną.
  7. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru oraz drogi dojazdowej, który będzie jeszcze trwał w listopadzie. Dziękujemy władzom państwowym, wojewódzkim i samorządowym za różnorodne dotacje, a zwłaszcza Wam drodzy przyjaciele i dobroczyńcy naszego sanktuarium.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 7 listopada – wspomnienie bł. Franciszka Palau OCD;

* we wtorek, 8 listopada – wspomnienie św. Elżbiety od Trójcy Świętej OCD;

* w środę, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

* w czwartek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego;

* w piątek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours;

* w sobotę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata.