XXXI Niedziela Zwykła – 30 X 2022

 1. Rozpoczyna się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc będzie ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki będą czytane przed każdą Eucharystią.
 2. We wtorek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Przypominamy o konieczności uczestniczenia w Eucharystii.
 3. W środę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dodatkowa Msza św. z procesją na przyklasztorny cmentarz rozpocznie się o godz. 10.
 4. Od 1 do 8 listopada wierni mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki, jakie należy spełnić to: nabożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, trwanie w stanie łaski uświęcającej, oraz modlitwa w intencjach papieża.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 6.30.
 6. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 listopada, na pierwsze czuwanie maryjne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W programie Msza św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny o godz. 21.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach od 5 do 12 listopada. Szacowany koszt to 430 zł oraz 250 Euro. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie.
 8. 11 listopada o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, podczas Mszy świętej z udziałem najwyższych władz państwowych, na czele z Prezydentem RP, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego.
 9. Punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień kończy dziś swoją działalność, wznowi ją w przyszłym roku po świętach po Wielkanocnych.
 10. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru oraz drogi dojazdowej.

W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

 • w piątek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza