1 Niedziela Adwentu – 1 XII 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować Mszę Świętą wotywną o NMP – Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.17.00, a w soboty o 6.30  zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia na furcie. Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”.

4. Dzisiaj przy klasztorze, na prośbę dyrekcji Szkoły w Czernej odbędzie się kwesta, na chorego Kacpra Rylo z Zabierzowa. Chłopiec wymaga szybkiego i kosztownego leczenia, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się choroby.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek modlimy się w intencji powołań. W piątek składka na misje.

6. W najbliższą, I-szą sobotę miesiąca grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Początek Mszą św. o godz. 17.00. W programie jeszcze, medytacja, cząstka różańca i n zakończenie ok. 20.30 apel maryjny.

7. W przyszłą niedzielę 8 XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ta tajemnica wiary mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego.

8. W środę 4 XII o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji pracowników i emerytów Kopalni Wapienia „Czatkowice”, a za dwa tygodnie 15 XII o godz. 11.00 Msza św. w intencji zmarłych pracowników naszej kopalni.

9. W najbliższe dwie niedziele 8 i 15 grudnia rodzice dzieci ze SP w Czernej organizują kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

10. W niedziele za tydzień w godzinach 10.00 – 14.30 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie dyżurował św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są, o zgłoszenie się do Aniołów – pomocników św. Mikołaja. Dzieci zapraszamy także na mikołajkowe przedstawienie pt.: Królowa Śniegu o godz. 10.10 i 12.10 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma.

11. W niedzielę 8 grudnia o godz. 14.00 zapraszamy na koncert organowy w ramach festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista krakowskiego klasztoru Karmelitów Bosych, p. Tomasz Soczek. W programie znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha i improwizacje na temat pieśni adwentowych.